Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że z dniem 01.02.2024 zaktualizujemy ceny niektórych usług. Zachęcamy do zapoznania się z nowym cennikiem.
Diagnoza „niepłodność” nie zawsze równa się z bezdzietnością. Większość par, które posiadają problem z zajściem w ciążę, nie jest bezpłodna, lecz w zależności od przypadku posiada różnego rodzaju nieprawidłowości, które utrudniają poczęcie potomstwa.
Warto pamiętać, że wizyta w specjalistycznym ośrodku nie zawsze wiąże się z zastosowaniem technik wspomaganego rozrodu. Czasami dzięki wnikliwej diagnostyce oraz wprowadzeniu odpowiedniego leczenia, zajście w ciąże staje się możliwe, również w sposób w pełni naturalny.
Konsultację ze specjalistą leczenia niepłodności należy rozważyć w przypadku ::
Diagnostyka niepłodności jest procesem bardzo złożonym, prawidłowe rozpoznanie problemu z jakim zmaga się para jest ściśle uzależnione od dobrze przeprowadzonego wywiadu lekarskiego i dalszych zaleceń.
Podczas pierwszej wizyty lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentami, zapoznaje się z wynikami już wykonanych badań, a także wykonuje badanie USG, ma to na celu wskazanie potencjalnych przyczyn występowania niepłodności.
Czasami już na pierwszej wizycie możliwe jest podjęcie decyzji o wyborze odpowiedniej metody leczenia, wówczas specjalista szczegółowo wyjaśnia i uzasadnia wszystkie podjęte kroki.
Są to podstawowe pytania dotyczące oceny i stanu zdrowia pacjenta: wiek, waga, wzrost, jak długo trwa niepłodność, data pierwszej miesiączki, przebieg cyklu miesięcznego, przebyte choroby, zabiegi operacyjne, choroby i problemy z zajściem w ciąże w rodzinie, przyjmowane leki, stosowane używki itp.
Wszystkie pytania zadane podczas wywiadu, pozwalają lekarzowi na dokładną ocenę stanu zdrowia pary a także na odpowiednie dobranie metody diagnostyki i leczenia.
Przed wizytą nie jest konieczne wykonywanie żadnych specjalistycznych badań, dopiero podczas konsultacji lekarz zleca niezbędne do wykonania badania.
Zachęcamy natomiast, aby na pierwszorazową wizytę zabrać ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną, jeśli takowa występuje:
Pacjenci, którzy leczyli się już z powodu niepłodności, powinni zabrać na pierwszą wizytę dokumentację wcześniejszego leczenia: opis badania USG transwaginalnego, wynik oceny drożności jajowodów, dokumentacje monitorowania cyklu owulacyjnego, karty informacyjne po zabiegach inseminacji, in vitro, wyniki badań genetycznych itp.
Pierwsza wizyta trwa w zależności od przypadku i potrzeb pacjentów – 20-40 minut.
Zachęcamy do zadawania pytań lekarzowi, pierwsza wizyta to doskonała okazja do wyjaśnienia wszystkich nurtujących kwestii i zagadnień dotyczących naszego stanu zdrowia i leczenia niepłodności.