Unia Europejska

Przechowywanie nasienia

Zamrożone nasienie naszych pacjentów jest przekazywane do Naszego Banku gdzie może być przechowywane przez nieograniczony czas.

Nasienie może być przechowywane w bardzo niskich temperaturach przez długie lata, nie tracąc zdolności do zapłodnienia. Jest to niezwykle istotne dla mężczyzn, których płodność może być zagrożona w bliższej lub dalszej przyszłości. Sytuacja taka ma miejsce najczęściej w związku z leczeniem chorób nowotworowych jąder oraz innych narządów i układów, wymagającym zastosowania chemioterapii.  Mrożenie i przechowywanie nasienia jest także polecane mężczyznom, którzy przystępują do inseminacji oraz procedury in vitro, a nie mogą być obecni podczas zabiegu.

Jaki należy się przygotować do zamrożenia  i przechowywania nasienia

Nasienie można oddać bezpośrednio w Klinice.  Warunkiem jest zachowanie wstrzemięźliwości seksualnej od 2 do 6 dni oraz wykonanie badań krwi: HBsAG, HCV, HIV, USR (VDRL) i a-HBC, które również można wykonać w Naszej Klinice.

Jak długo można przechowywać nasienie?

Zamrożone nasienie może być przechowywane przez nieograniczony czas, a czas przechowywania nie wpływa na jakość zamrożonego materiału.

Bank dawców nasienia

Bank dawców nasienia jest szansą dla par, u których partner jest niepłodny z powodu przebytych chorób przewlekłych, operacji lub innych przyczyn niezależnych od mężczyzny, w konsekwencji których jakość nasienia jest bardzo niska lub w nasieniu nie ma plemników. Do procedury inseminacji lub zapłodnienia in vitro możemy wykorzystać materiał anonimowego dawcy.

Fundusze Europejskie