Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że z dniem 01.02.2024 zaktualizujemy ceny niektórych usług. Zachęcamy do zapoznania się z nowym cennikiem.
Stosowanie technik dodatkowych w zapłodnieniu pozaustrojowym, ma na celu zwiększenie skuteczności leczenia. W zależności od konkretnej sytuacji medycznej, lekarz na podstawie wyników badań oraz konsultacji z embriologiem proponuje wybór odpowiedniej metody.
Oferowane przez nas metody, zwiększające skuteczność in vitro polegają na:
Zdecydowana większość procedur zapłodnienia pozaustrojowego wykonywana jest przy użyciu metody ICSI, polegającej na bezpośrednim wprowadzeniu wcześniej wyselekcjonowanego plemnika do komórki jajowej. Dlatego tak istotny jest wybór odpowiedniego plemnika.
Umożliwia selekcje plemnika na podstawie jego zdolności wiązania się z hialuronianem. Cecha ta świadczy o dojrzałości i funkcjonalności konkretnego plemnika.
Zapłodnienie in vitro przy użyciu techniki wykorzystujących wiązanie się plemnika z hialuronianem zalecane jest w przypadku:
Wykorzystuje technikę mikroprzepływów, plemniki wędrują przez specjalna membranę z porami. Metoda ta polega na odtworzeniuzachowania plemników podczas naturalnej wędrówki przez żeński układ rozrodczy. Tak wyselekcjonowane plemniki, charakteryzują się lepszą ruchliwością, morfologią i integralnością DNA, w porównaniu do tradycyjnych technik separacji plemników.
Zastosowanie metody FertileChip zalecane jest w przypadku:
Tradycyjne sposoby hodowli zarodków mają podstawową wadę, jaką stanowi konieczność wielokrotnego wyjmowania zarodków z inkubatora w celu ich oceny. Pomimo zachowania wszystkich zasad ostrożności, nie można uniknąć chwilowych wahań temperatury mediów hodowlanych oraz zmian stężeń gazów w inkubatorze. Może mieć to znaczący wpływ na przebieg ich rozwoju.
Wbudowany system time-lapse w Embryoscopie, pozwala na stały monitoring rozwoju zarodków, bez konieczności wyjmowania ich z inkubatora. Zarodki przez cały czas przebywają w stałych warunkach hodowlanych, więc ryzyko wystapienia niepożądanych zdarzeń, związanych z modyfikacją warunków, jest ograniczone do minimum. Dzięki wewnętrznym kamerom Embryoscope, dostarcza informacje o czasie podziałów i dynamice zmian morfologicznych, na podstawie których możemy wybrać najbardziej rokujący zarodek do transferu.
Zastosowanie Embryoscope zalecane jest w przypadku:
Zagnieżdżenie się zarodka w jamie macicy jest kluczowym momentem dla dalszego rozwoju ciąży i jednocześnie zwieńczeniem programu zapłodnienia pozaustrojowego in vitro. Stosując dodatkowe techniki laboratoryjne można zwiększyć szansę na prawidłową implantację zarodka.
To specjalne podłoże przeznaczone do transferu zarodków. Stosowane jest w celu zwiększenia wskaźnika implantacji, a tym samym zwiększenia wskaźnika uzyskiwanych ciąż. Poprzez obecny w składzie hialuronian, ściśle odzwierciedla warunki w macicy w czasie implantacji.
EmbryoGlue zalecane jest dla:
Polega na niewielkim nacięciu osłonki przejrzystej zarodka bezpośrednio przed jego transferem. Assisted Hatching może zwiększyć szanse na prawidłową implantację zarodka w przypadku, gdy nadmierna grubość lub twardość (np po mrożeniu) osłonki uniemożliwia w sposób naturalny wyklucie się zarodka.
Zastosowanie Assisted hatching, zalecane jest w przypadku:
To celowo wykonane uszkodzenie błony śluzowej macicy, w celu zwiększenia jej receptywności, a tym samym ułatwienia zagnieżdżenia się zarodka.
Endometrial scratching zalecany jest w przypadku:
Będący antagonistą receptorów oksytocynowych i wazopresynowych zmniejsza czynność skurczową macicy, dodatkowo obniża wewnątrzmaciczne wydzielanie prostaglandyn, co poprawia ukrwienie macicy, powodując zwiększenie szansy na prawidłową implantację zarodka.
Wlew dożylny z atosibanu zalecany jest w przypadku: