Unia Europejska
dr n. med. Joanna Figuła

dr n. med. Joanna Figuła

Specjalizacje

Specjalistka ginekologii i położnictwa
Specjalistka endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości

Wykształcenie

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Doktor nauk medycznych


Doświadczenie

Joanna Figuła jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Lekarskiego UJ CM Ukończyła studia z wyróżnieniem.
W latach 2009-2021 pracowała jako lekarz oraz starszy asystent w Klinice Endokrynologii Ginekologicznej UJ CM, jest specjalistą z zakresu położnictwa i ginekologii oraz endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości.
W 2019 r obroniła na wydziale lekarskim Collegium Medicum UJ doktorat z zakresu patofizjologii oraz diagnostyki endometriozy .
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego ( PTG ) oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii .
Jej zainteresowania zawodowe związane są z endokrynologią ginekologiczną, niepłodnością, ginekologią endoskopową oraz endometriozą.
W celu podniesienia swoich kwalifikacji bierze udział w licznych szkoleniach oraz konferencjach z zakresu ultrasonografii, niepłodności, endokrynologii ginekologicznej oraz ginekologii i położnictwa.
Jako jeden z nielicznych ginekologów aktywnie uczestniczy w kursach i szkoleniach z zakresu ERAS ( Enhanced Recovery After Surgery ) mających na celu zoptymalizowanie opieki około- i pooperacyjnej co ma na celu prowadzenie pacjenta zabiegowego zgodnie z najwyższymi i najnowocześniejszymi standardami.

Opinie

Joanna Figuła - ZnanyLekarz.pl
Fundusze Europejskie