Unia Europejska

Realizujemy program in vitro w Sosnowcu

2019-03-07 Aktualizacja

Uprzejmie informujemy iż rozpoczęcie składania wniosków na rok 2019 o uczestnictwo w Programie:

„Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Miasta Sosnowca w latach 2017-2020”

rozpocznie się 14.03.2019 w siedzibie Centrum ARTVIMED w Krakowie.

  • O uczestnictwie decydować będzie kolejność przyjęcia wniosków.
  • Dla uczestników programu z Sosnowca rejestracja i godziny otwarcia/realizacji Programu to Poniedziałek-Niedziela w godz. 8.00-18.00

To dopiero początek roku 2019, a do Nas napływają kolejne dobre wieści…

Centrum ARTVIMED kolejny raz jest realizatorem miejskiego programu in vitro w Sosnowcu

Miło nam ogłosić że Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED zostało wybrane do realizacji miejskiego programu refundacji in vitro Sosnowcu:

„Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Sosnowca w latach 2017-2020”

Samorządowy program polityki zdrowotnej zakłada pokrycie 80% kosztów jednej procedury in vitro (łącznie nie więcej niż 5 tys. zł). Termin przyjmowania wniosków zostanie określony w najbliższych dniach. Wszystkie pary, które chciałyby skorzystać z sosnowieckiego programu w Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED, będą mogły składać wnioski w naszej klinice.

Do programu zostaną zakwalifikowane pary pozostające w związku małżeńskim lub partnerskim, niemogące zrealizować planów rozrodczych poprzez naturalną koncepcję, które spełniają następujące kryteria:

  • Wiek kobiety mieści się w przedziale 23-40 lat wg rocznika urodzenia;
  • Zostały zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez Realizatora Programu, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii;
  • Pozostają w związku małżeńskim lub partnerskim;
  • W dniu kwalifikacji co najmniej jedna z osób pozostających w związku małżeńskim lub partnerskim od roku zamieszkuje na terenie Sosnowca;
  • Mają udokumentowane potwierdzenie przeprowadzenia pełnej diagnostyki przyczyn niepłodności, udokumentowane potwierdzenie trwałego uszkodzenia uniemożliwiającego naturalną koncepcję lub też są po roku bezskutecznego leczenia zachowawczego lub chirurgicznego.

Gratulujemy mieszkańcom Sosnowca pro płodnościowego programu!

Zobacz także: „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Sosnowca w latach 2017-2020” – wyniki konkursu

Powiązane artykuły

Fundusze Europejskie