Unia Europejska

Warsztaty I – Niepłodność i co dalej?

Pierwsza edycja warsztatów pod hasłem „Niepłodność i co dalej?”, odbyła się w Krakowie w dniu 18 marca 2017 r. w Hotelu IBIS (ul. Pawia 15).

Poruszane zagadnienia: Warsztaty były skierowane do osób doświadczających niepłodności w różnych sferach swojego życia. Podczas tego spotkania uczestnicy mieli okazję spojrzeć na niepłodność tu i teraz, poznać możliwości leczenia i adopcji jako drogi do rodzicielstwa. Najważniejsze było to, odkryć w sobie odpowiedź na pytanie „Co dalej?”.

Prowadzący: Dr n. med. Bartosz Chrostowski, Magdalena Modlibowska, Olga Jurasz-Halaczek

Organizatorzy: Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED, Stowarzyszenie „Nasz Bocian”, Chcemy Być Rodzicami

Po warsztatach: Dziękujemy wszystkim za przebycie, otwartość, dzielenie się swoimi doświadczeniami i każde słowo, które padło w związku z tematem spotkania. Nie jesteśmy niewidzialni. Potrafimy głośno mówić o niepłodności. Mamy nadzieje, że udało nam się wspólnie spojrzeć na problem z innej perspektywy.

Prócz wrażeń po spotkaniu mamy także refleksje, że chcielibyśmy, by kolejnym razem wystosować zaproszenie także do personelu medycznego i osób związanych z tematem zawodowo. Niech nas usłyszą. Jeśli macie jakieś spostrzeżenia i uwagi, czekamy na nie. Wstępnie myślimy o kolejnym spotkaniu za kilka miesięcy, planujemy zachować formułę spotkania ale wydłużyć czas.

Dziękujemy magazynowi Chcemy Być Rodzicami w osobie redaktor Magdaleny Modlibowskiej za warsztat i dzielenie się swoim doświadczeniem w kwestii adopcji. Dziękujemy Pani Radnej Miasta Krakowa Pani Małgorzacie Jantos za obecność i zaangażowanie w temat leczenia niepłodności. Oldze Jurach-Halaczek za krótkie warsztaty, które dały możliwość spojrzenia się z innej, lecz ciągle ‘naszej’ strony.

Fundusze Europejskie