Unia Europejska
Marcin Mika, MD, PhD

Marcin Mika, MD, PhD

Specjalizacje

Gynaecology&Obstetrics specialist

Wykształcenie

Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracował w Oddziale Klinicznym Kliniki Ginekologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego UJCM w Krakowie, gdzie był członkiem zespołu zajmującego się leczeniem operacyjnym łagodnych i nowotworowych schorzeń piersi.


Doświadczenie

Odbywał staże w Niemczech – (monachijskiej Klinice Ginekologii i Położnictwa) Klinik Und Poliklinik für Frauenheilkunde und Gebursthilfe, Ludwig Maximillian Universität München oraz (brandenburskim Centrum Leczenia Nowotworów Piersi w Bad Saarow) Ost-Brandenburgisches Tumorzentrum Helios Klinikum Bad Saarow i w Austrii – (Centrum Diagnostyki Piersi w Salzburgu) Mammadiagnostik und Intervention, Nuklear Medizin, Roentgendiagnostisches Zentralinstitut Landeskliniken Salzburg.

Obronił pracę doktorską pt.: „Ocena wyników leczenia raka jajnika w Klinice Ginekologii i Onkologii CM UJ w Krakowie w latach 1998-2006”.

Jest autorem i współautorem (2012) 10 prac naukowych publikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób piersi, leczeniem operacyjnym małoinwazyjnym chorób kobiecych (histero-, laparoskopia) i kompleksową opieką ginekologiczno-położniczą. Jego zainteresowania dotyczą ginekologii operacyjnej w tym chirurgii piersi i uroginekologii, leczenia niepłodności a także prowadzenia ciąży i badań ultrasonograficznych.

Fundusze Europejskie