Unia Europejska

FertileChip (ZyMōt) technika mikroprzepływów

To innowacyjna metoda selekcji plemników stosowana w procedurze zapłodnienia pozaustrojowego IVF, ICSI oraz inseminacji domacicznej IUI.

Na czym polega technika mikroprzepływów FertileChip:

FertileChip,  to specjalnie zaprojektowana  płytka posiadające membranę przeszytą siecią mikrokanałów. Te mikroskopijne kanaliki zbudowane są w oparciu o zasady, które kierują interakcjami między plemnikami a drogami rodnymi kobiety. Metoda ta wykorzystuje to, w jaki sposób zachowują się plemniki podczas naturalnej wędrówki przez żeński układ rozrodczy..

Urządzenie zaprojektowane  jest tak, aby pozyskiwać plemniki o najwyższej jakości przy możliwie najniższym poziomie fragmentacji DNA – bez użycia wirowania uszkadzającego plemniki. Tak wyselekcjonowane plemniki charakteryzują się lepszą ruchliwością, morfologią i integralnością DNA, w porównaniu do tradycyjnych technik separacji plemników. Dzięki zastosowaniu Fertile Chip uzyskuje się wyższy odsetek zapłodnionych oocytów, zarodki lepiej się rozwijają i łatwiej implantują, przez co znacząco zwiększa się szansa na uzyskanie ciąży.

Zastosowanie metody FertileChip zalecane jest w przypadku:

  • obniżonych parametrów nasienia takich jak morfologia, ruchliwość  (teratozoospermia, asthenozoospermia)
  • nieprawidłowej fragmentacji DNA plemników
  • nieprawidłowego wynik stresu oksydacyjnego plemników
  • niepowodzeń procedur in vitro (niski odsetek rozwijających się zarodków, ich niska jakość, brak implantacji)
  • nawracających poronień
  • w niepłodności idiopatycznej

Powiązane artykuły

Fundusze Europejskie