Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że z dniem 01.02.2024 zaktualizujemy ceny niektórych usług. Zachęcamy do zapoznania się z nowym cennikiem.
Tradycyjne sposoby hodowli zarodków mają podstawową wadę, jaką stanowi konieczność wielokrotnego wyjmowania zarodków z inkubatora w celu ich oceny. Pomimo zachowania wszystkich zasad ostrożności, nie można uniknąć chwilowych wahań temperatury mediów hodowlanych oraz zmian stężeń gazów w inkubatorze. Zarodki są bardzo delikatne, więc nawet niewielka zmiana temperatury oraz pH może wpłynąć negatywnie na ich rozwój.W trakcie tradycyjnej hodowli Standardowo oceny dokonuje się 2 razy w ciągu doby, określając tempo podziałów komórek, stopień rozwoju zarodków i ewentualną obecność fragmentacji. Wówczas uzyskujemy jedynie aktualny obraz zarodka, podczas gdy jego rozwój to bardzo dynamiczny proces. W systemie time-lapse widoczne są ewentualne nieprawidłowości jakie mogą powstać w zarodkach na każdym etapie hodowli.
Wbudowany system time-lapse w Embryoscopie, pozwala na stały monitoring rozwoju zarodków, bez konieczności wyjmowania ich z inkubatora. Zarodki przez cały czas przebywają w stałych warunkach hodowlanych, więc ryzyko spowodowania niepożądanych zmian, związanych z modyfikacją warunków, jest ograniczone do minimum. Obserwacja ta jest możliwa dzięki wbudowanemu mikroskopowi jasnego pola, oraz kamerze, która w zależności od ustawienia wykonuje zdjęcia zarodkom co 5-20 minut na kilku płaszczyznach. Pozyskane w ten sposób zdjęcia są następnie przetwarzane przez komputer oraz łączone w krótkie filmy, które umożliwiają zaobserwowanie nawet najmniejszej niepożądanej zmiany.
Zalety systemu Embryoscope doceniamy już na etapie zygoty, a więc w pierwszej dobie po zapłodnieniu. Bez konieczności wyjmowania zarodków z inkubatora możliwa jest dokładna ocena ilości przedjądrzy. Ich nieprawidłowa liczba świadczy o aneuploidii, czyli niewłaściwej ilości chromosomów.
W kolejnych dniach rozwoju zarodka, dzięki systemowi time-lapse, określamy między innymi czy podziały przebiegają symetrycznie i czy sposób, w jaki poszczególne blastomery przylegają do siebie jest właściwy. Wszystkie te cechy pomagają na ustalenie rokowania, a więc szans na prawidłową ciążę.
Embryoscope z wbudowanym systemem Time Lapse w porównaniu do zwykłych inkubatorów, dostarcza dużo więcej informacji o czasie podziałów i dynamice zmian morfologicznych, na podstawie których możemy wybrać najbardziej rokujący zarodek do transferu.