Unia Europejska

EmbryoGlue

Niekiedy mimo, dobrej jakości uzyskanego zarodka nie dochodzi do jego implantacji. W takim przypadku możemy zastosować specjalne medium, które zwiększa powinowactwo zarodka do endometrium.

Jak działa EmbryoGlue:

EmbryoGlue,  to specjalne podłoże przeznaczone do transferu zarodków. Stosowane jest w celu zwiększenia wskaźnika implantacji i w efekcie zwiększenia wskaźnika uzyskiwanych ciąż. Produkt ten, ściśle odzwierciedla warunki panujące w  macicy podczas implantacji.

Podłoże EmbryoGlue, posiada wszystkie składniki odżywcze oraz energetyczne konieczne dla optymalnego rozwoju zarodka. Jednak jego najważniejszą jest wysoka zawartość hialuronianu – substancji występującej we wszystkich tkankach w organizmie, dzięki której naśladuje działanie wydzieliny macicy z okresu przedimplantacynego. 

Uważa się, że hialuronian w EmbryoGlue działa jak mostek pomiędzy zarodkiem i śluzówką macicy, dając efekt podobny do kleju. Dodatkowo, wysokie stężenie hialuronianu zagęszcza roztwór upodabniając go do stężenia płynów w macicy. Umożliwia to lepsze mieszanie podłoża do transferu i płynu macicy ograniczając dryfowanie zarodka w jamie macicy po transferze.

EmbryoGlue zalecany jest w przypadku:

  • pacjentek w wieku powyżej 35 roku życia
  • pacjentek po wcześniejszych, nieudanych próbach implantacji
  • pacjentek z niepłodnością idiopatyczną

Powiązane artykuły

Fundusze Europejskie