Unia Europejska

Nowa organizacja pracy w Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED w okresie zagrożenia SARS-CoV-2

„…Niepłodność jest poważną chorobą, która wymaga leczenia i w wielu przypadkach jej terapia nie może być odraczana…”

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak cenny jest czas w walce z niepłodnością. Dlatego wdrażamy nowe procedury i szlaki postępowania zgodnie z najnowszymi Rekomendacjami PTMRiE oraz ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embryology) aby rozpocząć na nowo wykonywanie w bezpieczny sposób procedur in vitro.

Nowa organizacja pracy w naszej Klinice ma na celu zapewnienie jak największego bezpieczeństwa pacjentów i pracowników podczas wykonywania procedur. 

  • Pracownicy zostali podzieleni na zespoły, które nie mają ze sobą kontaktu. To zapewni ciągłość pracy laboratoriów w sytuacji, gdyby ktoś musiał zostać poddany kwarantannie. Specyfika naszej pracy jest taka, że pracujemy również wtedy, gdy nie przyjmujemy pacjentów – procesy kriokonserwacji oraz inne procedury laboratoryjne wymagają stałego zaangażowania specjalistów.
  • Chronimy naszych pracowników! Niezwłocznie odwołaliśmy udział naszych specjalistów w zaplanowanych konferencjach. Na stanowiskach gdzie to tylko możliwe wprowadziliśmy system pracy zdalnej. Nasi pracownicy zostali wyposażeni w wystarczającą ilość środków ochrony w postaci płynów dezynfekcyjnych, rękawiczek, masek, przyłbic.
  • Regularnie prowadzimy dezynfekcję pomieszczeń m.in. przez ozonowanie, stosowanie filtrów powietrza i lamp UV.
  • Wprowadziliśmy obowiązek dezynfekcji rąk przez wszystkie osoby wchodzące do Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED i zainstalowaliśmy dozowniki płynów dezynfekcyjnych. Mierzymy temperaturę każdej osobie, która do nas przychodzi. Zmieniliśmy układ naszej poczekalni aby zwiększyć dystans między osobami, a na recepcji zostały zainstalowane panele ochronne. Do odwołania wprowadzony jest obowiązek wizyt bez udziału osób towarzyszących.
  • Wszystkim pacjentom przed rozpoczęciem leczenia sugerujemy zachowanie 14-dniowej kwarantanny. W trosce o Państwa i nasze bezpieczeństwo, zalecamy przestrzeganie dystansu społecznego, ograniczenie aktywności społecznej i monitorowanie swojego stanu zdrowia.
  • Wprowadziliśmy ankiety epidemiologiczne zgodne z rekomendacjami ESHRE zarówno dla pracowników jak i pacjentów. Wszyscy pacjenci zobowiązani są do ich wypełnienia na dwa tygodnie przed rozpoczęciem procedury jak i po dwóch tygodniach od jej rozpoczęcia.

Stosujemy schemat kwalifikacji i segregacji pacjentów zgodny z rekomendacjami ESHRE, a także odrębne ścieżki postępowania zależne od stanu zdrowia pacjentów:pacjenci bez objawów – standardowe rozpoczęcie procedury

  • pacjenci bez objawów – standardowe rozpoczęcie procedury
  • pacjenci z łagodnymi, niespecyficznymi objawami, a także z objawami wskazującymi na zarażenie wirusem SARS-CoV-2 – konieczność wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. W przypadku ujemnego wyniku testu stosujemy standardowe rozpoczęcie procedury.
  • pacjenci z dodatnim wynikiem, potwierdzającym obecność wirusa SARS-CoV-2 – odroczenie wszelkich procedur, z odpowiednim zabezpieczeniem pobranego materiału.
  • pacjenci wyleczeni z COVID-19 – wznowienie procedury następuje w przypadku uzyskania przez pacjenta wyniku testu, potwierdzającego brak zarażenia wirusem SARS-CoV-2.

Zdajemy sobie sprawę że wprowadzone zmiany nie są łatwe. Jednak wszystkie działania mają na celu zapewnienie Państwu bezpieczeństwa podczas wizyt taka by okres oczekiwania Państwa na rozpoczęcie procedur in vitro był jak najkrótszy i żeby mogli Państwo już wkrótce rozpocząć z nami  swoją drogę do spełniania swojego marzenia. 

Życie to sztuka. Twórzmy ją razem….bezpiecznie! 

Powiązane artykuły

Fundusze Europejskie